Zdrowa i wygodna praca w biurze

Przesiadywanie przy biurku podczas pracy po wielu godzinach jest bardzo męczące i może znacząco wpłynąć na naszą postawę. Ważnym jest, aby w trakcie wykonywania swoich zadań pilnować sposobu, w jaki pracujemy. Dzięki kilku dobrym przyzwyczajeniom nie tylko unikniemy problemów z bólem kręgosłupa, czy oczu, ale także będzie nam znacznie łatwiej i przyjemniej wykonywać swoje obowiązki.

Krzesło, z którego będziemy korzystać powinno mieć regulowaną wysokość. Ustawiamy ją wtedy tak, aby linia biurka zrównała się ze zgięciem naszych łokci. Na krześle siadamy w pozycji wyprostowanej, lekko odchylonej w miarę możliwości, ze stopami na podłożu.

W ramach potrzeb możemy skorzystać także z podnóżka. Pokój, w którym pracujemy, powinien być dobrze oświetlony, aby nie narzucać oczom ciężaru. Powinniśmy także unikać siedzenia z nogami założonymi jedną na drugiej.

Siedzący tryb pracy może być bardzo niebezpieczny dla naszego kręgosłupa, dlatego należy pamiętać, aby o niego zadbać. Wygodnie ustawione i dostosowane stanowisko poprawi także naszą efektywność.