Włoski inwestor – Indesit Company

Indesit Company to jeden z największych włoskich inwestorów w Polsce. Firma należy do głównych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Europie.

Początki inwestycji na polskich ziemiach sięgają 1992 roku, kiedy w Warszawie zostało otwarte biuro handlowe. Wysokie wyniki sprzedaży spowodowały, że koncern postanowił rozpocząć działalność produkcyjną w Polsce.

We wrześniu 1999 roku uruchomiona została pierwsza fabryka w Łodzi, która produkowała kuchenki wolnostojące marki Indesit i Ariston na cały rynek europejski. Kilka lat później zaczęto otwierać kolejne zakłady produkcyjne.

Inwestycja w Radomsku pochłonęła 80 milionów euro, ponieważ zastosowano tam najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Koncern zatrudnia około 4 tysięcy osób, co przyczynia się do obniżenia bezrobocia.

Indesit Company Polska jest jednym z największych pracodawców i największym inwestorem zagranicznym w województwie łódzkim. Szacuje się, że do tej pory firma zainwestowała 250 milionów euro, czyli ponad 1 miliard złotych.