Kiedy już wszystko mamy gotowe, to znaczy pomalowane ściany, położone płytki lub panele, zakupione meble oraz wypoczynek – czas na małe dodatki. Mamy tutaj na myśli tekstylia, które znajdą swoje miejsce w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania. Te designerskie produkty wzbogacą wnętrze każdego lokalu, a także wprowadzą niepowtarzalny styl i nadadzą im unikalnego charakteru. W związku z rozwojem prac ręcznych coraz częściej możemy spotkać rzemieślniczo wykonane ozdoby i dodatki do domu. Bogata oferta tych produktów sprawia, że aranżacja wnętrz może być bardzo przyjemnym zadaniem.

Tekstylia okienne i sypialniane Przede wszystkim warto zadbać o dekorację okien za pomocą stylowych i oryginalnych firanek. Dodatkowo jeśli mamy taką potrzebę, możemy również pomyśleć o gustownych zasłonkach. Mając małe okno, ciekawym rozwiązaniem są zazdrostki. By ustrzec się od gorących promieni słonecznych lub ciekawskich spojrzeń, warto zamontować rolety. Oczywiście większość z nas kupuje również pościel, która bardzo często dopasowana jest do wystroju sypialni.

Kolejnym ciekawym pomysłem są koce, pledy oraz dekoracyjne poduszki. Są one wykonane z różnych materiałów, w różnych kolorach, a także o różnej fakturze i wielkości, dlatego bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dekoracja wnętrza Dysponując ławą lub stołem, nie można zapomnieć o obrusie lub ozdobnej serwecie. Spożywając posiłek, warto zabezpieczyć te tekstylia przed zabrudzeniami i zakupić funkcjonalne podkładki kuchenne, które można położyć przed rozpoczęciem spożywania dania. Podobnie sytuacja wygląda z napojami, ponieważ na rynku istnieją również podkładki pod kubki, które bardzo dobrze sprawdzają się w każdej sytuacji.

By zadbać o czystość i higienę naszej łazienki, trzeba pomyśleć o matach i dywanikach łazienkowych, a także w niektórych przypadkach o zasłonach prysznicowych.