Rozwiązywanie praktycznych problemów

Co oznacza wysoka jakość nauczania? Z pewnością możliwość poznania wielu interesujących zagadnień od znawców tematu i praktyków w danej dziedzinie. Jednak sama wiedza to za mało, by poradzić sobie w życiu zawodowym.

Dlatego uczelnie bankowe i finansowe stawiają głównie na umiejętność rozwiązywania problemów w praktyce, czyli coś, co będzie bezpośrednio przydatne w życiu zawodowym. Cel ten może być realizowany za pomocą wielu środków, dlatego uczelnie poza zwykłymi wykładami i ćwiczeniami proponują również dodatkowe zajęcia.

Zdarza się, że są to wykłady ze znanymi biznesmenami albo finansistami, od których student dowie się dokładnie, jak wygląda praktyczna strona poznawanych zagadnień. Uczelnia organizuje również staże i praktyki, dzięki którym student może sam przećwiczyć własne umiejętności w życiu prawdziwej firmy.

Równie istotna jest także nauka kreatywnego oraz krytycznego myślenia. To właśnie to ostatnie podejście pozwala często na znalezienie zaskakującego ale skutecznego rozwiązania problemu.