Philip Morris Polska

Philip Morris International to jeden z największych inwestorów zagranicznych w Polsce, który działa w branży tytoniowej.

Firma w 1996 roku przejęła Zakłady Przemysłu Tytoniowego w Krakowie i zainwestowała już ponad 500 mln dolarów w modernizację fabryk i rozwój firmy Philip Morris Polska.

Dziś krakowska fabryka uznawana jest za jedną z najnowocześniejszych na świecie, a produkty eksportowane są do ponad 70 krajów na całym świecie.

Ponadto w 2005 roku koncern wybudował w Polsce Europejskie Centrum Usług, które oferuje usługi finansowe, informatyczne oraz z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi spółkom zależnym w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Inwestycje zagranicznego koncernu to także wpływy do budżetów miast.

Szacuje się, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej firma Philip Morris Polska odprowadziła do Skarbu Państwa prawie 60 mld zł z tytułu podatków.

Ponadto spółka zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników w fabrykach i biurach w Krakowie, Leżajsku, Warszawie oraz centrach dystrybucji na terenie całego kraju, co przyczynia się do obniżenia bezrobocia w Polsce.