Dzisiejszy telewizor to już nie to samo urządzenie, które stało w salonach jeszcze kilka lat temu. TV ma dziś silną konkurencję w postaci komputera podłączonego do Internetu, ale dzielnie broni własnej pozycji głównego domowego medium.

Z tego powodu warto pamiętać, by kupując nowy odbiornik koniecznie wydać ciężko zarobione pieniądze na taki model, który posiada wiele nowoczesnych funkcjonalności. Jedną z najważniejszych możliwości jest wykorzystanie lokalnego połączenia Wi-Fi.

Router sieci bezprzewodowej to dziś urządzenie niemal obowiązkowe, dzięki temu skomunikowanie telewizora z siecią www nie powinno stanowić problemu. A jakie z tego płyną korzyści? Bardzo wiele, choćby możliwość sterowania urządzeniem za pomocą telefonu komórkowego, oglądanie filmów i programów, które już dawno się skończyły a nawet przeglądanie filmików w serwisie YouTube, gdy oferta stacji telewizyjnych okaże się niewystarczająca.

Nowoczesny telewizor to również złącza USB i HDMI. Dzięki pierwszemu podłączymy pendrive’a z filmem lub zdjęciami, a drugie pozwoli na przeniesienie obrazu prosto z tabletu lub komputera.