Zmywanie to czynność, która coraz większej liczbie młodych osób jest znana jedynie z podręczników do historii. Zmywarki stają się coraz popularniejsze i od jakiegoś czasu traktowane są jako standardowe wyposażenie kuchni.

Oznacza to, że zakup urządzenia, które wyczyści brudne naczynia nie może ominąć również Ciebie. A na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru? Najlepiej zacząć od podstaw.

Pamiętaj by dokładnie zmierzyć przestrzeń przeznaczoną na zmywarkę i szukać jedynie wśród modeli o odpowiednim metrażu. Równie ważne są funkcje nowego kuchennego sprzętu.

Właściwie im więcej możliwości zaprogramowania urządzenia, tym lepiej. Wiele programów to większa szansa na to, że zawsze zdążymy umyć naczynia na czas – wystarczy, że znajdziemy opcję szybkiego mycia, gdy już nadchodzą goście lub uruchomimy dokładne czyszczenie, gdy mamy wolny wieczór.

Warto zwrócić również uwagę na dodatkową opcję usuwania resztek jedzenia. Dzięki temu możliwe jest umieszczanie w urządzeniu talerzy bez wcześniejszego usuwania pozostałości po obiedzie.