Jak poprawnie ocieplić swoje cztery ściany?

Wiele osób decyduje się na dodatkowe ocieplenie swoich domów lub po prostu na termomodernizację swojego mieszkania, by zimą w ciepłej atmosferze spędzać czas z rodziną. Warto jednak podejść do tematu rozsądnie, gdyż źle wykonane ocieplenie może przynieść nam spore straty.

Najczęściej zajmują się tym różnego rodzaju firmy, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy nadzorować całego procesu. Warto sprawdzić poprzednie prace wykonawcy, a koniecznością jest spisanie umowy, dzięki której będziemy mieli pewność, że nawet jeśli coś pójdzie nie tak to będziemy mogli wyciągnąć konsekwencje.

Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie poziomu wiedzy u firmy, a wtedy warto mieć obok siebie eksperta, który nam doradzi i pomoże. O czym wykonawca powinien pamiętać? Podstawą jest zabezpieczenie terenu i zaklejenie folią okien, a także osłonięcie rusztowań.

Konieczna jest obwodowa warstwa zaprawa dookoła płyty, a także zatopienie siatki w kleju, a nie odwrotnie oraz ochrona wyprawy tynkarskiej przez co najmniej kilkadziesiąt godzin po jej wykonaniu.