Jak ozdobić dom resztkami tapety?

Współcześnie podczas urządzania domu czy mieszkania coraz częściej sięgamy po tapety. Dają one niemal niespożyte możliwości ożywienia wnętrza i umieszczenia na ścianach fantazyjnych wzorów w upragnionych kolorach.

Gdy po tapetowaniu zostają nam niewykorzystane paski tapety, zwykle najzwyczajniej w świecie je wyrzucamy. Tymczasem również one, odpowiednio zagospodarowane, mogą stanowić ciekawą podstawę dla stworzenia własnoręcznych dekoracji.

Jeszcze kilka lat temu panowała moda, w myśl której niezużytą tapetą wykładano wnętrza półek i szafek. W ten sposób meble się nie niszczyły oraz stawały się znacznie łatwiejsze do dokładnego posprzątania.

Być może warto jednak nieco zmodernizować ten sposób wykorzystywania tapet? Zamiast chować je we wnętrzach mebli, dobrze pokazać je na zewnątrz. Sprawdzi się to szczególnie w sytuacji, kiedy posiadasz w domu meble, które już ci się znudziły lub domagają się renowacji.

Kawałki tapety mogą nadać całkiem nowy wygląd starej komodzie czy stolikowi kawowemu. Tylko od ciebie zależy, w jaki sposób je wykorzystasz i jakie pomieszczenie będą w przyszłości zdobić.

Jeśli posiadasz ścinki różnych rodzajów tapet i odrobinę zmysłu artystycznego, możesz wykorzystać je także do stworzenia ciekawej kompozycji na ścianie.