Drugie życie kaset magnetofonowych

Każdy z nas chowa gdzieś na strychu czy w piwnicy przedmioty, z którymi jest związany emocjonalnie. Nie bardzo lubimy się ich pozbywać, chociaż bardzo często mamy świadomość, że prawdopodobnie już nigdy w życiu nie będziemy mieli okazji ich użyć. Przykładem takich „śmieci” mogą być kasety magnetofonowe, które były nieodłącznym elementem młodości wielu z nas.

Dzięki własnoręcznie wykonywanym dekoracjom, dziś nie muszą stać się bezużyteczne. Choć trudno w to uwierzyć, kasety magnetofonowe nie muszą bezczynnie leżeć na tle starego pudła aż do momentu, aż zdecydujemy się ich pozbyć. Mogą z powodzeniem zostać ozdobą sypialni lub salonu, pełniąc funkcję… osłonki na lampę.

Świetnie zastąpią starą lampkę, która już ci się znudziła. Wystarczy, że zdemontujesz jej abażur, pozostawiając wyłącznie drewnianą podstawkę oraz żarówkę. Kasety magnetofonowe powinny zostać przewinięte w taki sposób, by wszystkie taśmy zostały nawinięte na jedną stronę.

W ten sposób na naszej lampce będzie można łatwo zauważyć ciekawy wzór. Następnie należy połączyć ze sobą dokładnie oczyszczone i odkurzone kasety, jedna po drugiej, tak, by tworzyły ścianki wokół podstawki z żarówką. Po wyschnięciu kasety będą nadawały wnętrzu twojego mieszkania niepowtarzalnego uroku.