Dom w kształcie beczki w Michigan

Pickle Barrel House, czyli dom w kształcie beczki, a tak właściwie dwóch, znajduje się w Grand Marais w amerykańskim stanie Michigan. Konstrukcja domu nawiązuje do świata z kreskówek wymyślonych przez Williama Donaheya. Pierwotnie usytuowany był na brzegu jeziora Superior i pełnił funkcję domku letniskowego rysownika i jego żony. Kiedy jednak coraz więcej turystów zaczęło zakłócać im spokój, Donahey sprzedał dom – beczkę i przeniesiono go do centrum Grand Marais. Pickle Barrel House wybudowany został w 1926 roku, a do Grand Marais przeniesiono go 10 lat później.

domy jednorodzinne na sprzedaż Koninko http://jandach.pl/pl/deweloper-koninko Deweloper Koninko - domy i mieszkania - Docieplanie budynków Toruń - tutaj krzesła hotelowe

Jest to dwupiętrowy budynek, który tworzą dwie beczki. Na parterze większej z nich znajduje się salon, a na piętrze sypialnia. Mniejsza beczka służy jako kuchnia, a łącznik pomiędzy beczkami to spiżarnia. Dom szybko stał się atrakcją turystyczną, toteż z biegiem lat przekształcono go w punkt informacji turystycznej oraz sklep z pamiątkami. W 2003 roku Towarzystwo Historyczne odrestaurowało budynek i zorganizowało w nim muzeum poświęcone w szczególności komiksom Williama Donaheya.