Czerń i biel we wnętrzach

Białe i czarne akcesoria do wnętrz to ponadczasowe dodatki, które potrafią przełamać każdy kolor. W zależności od koloru dominującego, na przykład ścian, warto wybrać kontrastujące akcesoria wnętrzarskie, na przykład w postaci ram na obrazy, figurek, poduszek czy dywanów. Dobrze dobrane dodatki nie tylko ocieplą wnętrze mieszkania, ale również mogą je optycznie powiększyć lub pomniejszyć. C

zarno-białe

Obecnie we wnętrzach króluje styl skandynawski, który coraz częściej przełamuje się różnymi kolorami. Czarno-białe mieszkania pełne kontrastów to wciąż jedne z częściej spotykanych wnętrz w branży. Obecnie białe ściany i całkowicie białe kuchnie są przełamywane czarnym stołem i krzesłami, a także niektórymi frontami szafek. Również dodatki, takie jak ramy do obrazów, grafiki czy figurki również kontrastują z dominującym kolorem ścian.

Jeżeli chodzi o styl skandynawski, w którym królują zimne kolory i biel, czerń oraz pastelowe dodatki doskonale kontrastują z zimnymi ścianami i nadają wnętrzu ciepłego wyglądu.

Czarne ściany

Jeżeli chodzi o kolor ścian, to czerń zdecydowanie nie jest pierwszym kolorem, który przychodzi nam na myśl. Czerń kojarzy się ze smutkiem, depresją i żałobą i często ludzie boją się, że czarne ściany będą wpływać na charakter domowników. Mimo to warto rozważyć ten kolor, zwłaszcza jeżeli planujemy pomalować tylko jedną ścianę, nie wszystkie. Na czerń decydują się zwykle odważne osoby, które nie boją się eksperymentować. Może wydawać się to dziwne, zwłaszcza że w przypadku ubioru czerń jest raczej kojarzona z klasyką i ponadczasowym trendem. Czarne ściany idealnie wpasują się w nowoczesnych wnętrzach.

Czarne ściany dopełniają w szczególności najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia, takie jak salon. Dodatkowo czerń często stosuje się w łazience, która wydaje się bardziej nowoczesna i stonowana, zwłaszcza jeśli skontrastujemy ją z białymi ścianami. Coraz częściej również można spotkać czarne ściany, do pomalowania których użyto specjalnej tablicowej farby. Dzięki użyciu czarnej ściany, po której można pisać, ocieplamy trochę zimny wizerunek białej kuchni. Dodatkowo to jedna z lepszych form komunikacji, jeżeli chodzi o zapracowaną rodzinę. Mieszkańcy domu mogą się komunikować w kuchni (lub w innym, dowolnym pomieszczeniu) lub mogą wspólnie w weekendy mogą rysować kredą po ścianie. Jak widać czerń doskonale pasuje do każdego domu: zarówno do ciepłego, rodzinnego wnętrza, jak i do domu rodziny bezdzietnej lub takiej, która odchowała już swoje dzieci.

Czarna ściana może być przydatna w komunikacji między członkami rodziny, jednak trzeba pamiętać o użyciu specjalnej farby tablicowej. Dodatkowo coraz częściej słyszy się o malowaniu takiej ściany dodatkową warstwą specjalnej farby, dzięki której można do ściany przyklejać magnesy.