Czego unikać w tworzeniu CV?

Curriculum Vitae jest naszą wizytówką dla pracodawcy. To, jak wygląda nasz życiorys, decyduje o tym, jak jesteśmy postrzegani przez potencjalnego szefa.

Błędy, które popełniamy, podczas konstruowania CV, mogą być tragiczne w skutkach i zaważyć na naszej karierze. Niestety zdarzają się one bardzo często, dlatego warto dokładnie sprawdzić swój życiorys, przed dostarczeniem go pracodawcy.

Co najczęściej robimy źle? Gafy, których musimy unikać, pojawiają się zarówno na poziomie treści, jak i formy. Przede wszystkim nie powinniśmy „wrzucać” do CV wszystkich rodzajów prac, które wykonywaliśmy.

Powinniśmy wybrać informacje, które odpowiadają ofercie, na którą aplikujemy, odrzucając dane, które nie wnoszą żadnych wartości, szczególnie kiedy jesteśmy osobą z kilkuletnim doświadczeniem. Zastanówmy się też nad adresem mailowym – właściwy adres składa się z imienia i nazwiska.

Jeśli takiego nie posiadamy – załóżmy nową pocztę. CV musi zawierać zdjęcie – zadbajmy, aby było wykonane profesjonalnie, gdyż jest to pierwszy element, który przyciągnie uwagę pracodawcy.