Meble stanowią jeden z największych elementów wystroju każdego wnętrza. Szafy czy komody o znaczących rozmiarach dominują niemal w każdym pomieszczeniu, zwykle wypełniając znaczącą część przestrzeni. Nie da się więc ukryć, że to one w dużej mierze stanowią o tym, jaki charakter ma dane wnętrze.

Właśnie ze względu na to może się wydawać, że każda zmiana stylu pomieszczenia może wiązać się z dużymi kosztami. Tymczasem okazuje się, że aby zmienić nieco charakter starych mebli, wystarczy skorzystać z odpowiednich, szeroko dostępnych na rynku akcesoriów. Wśród nich można znaleźć uchwyty do mebli.

Ten z pozoru niezbyt znaczący element może nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter. Meble mogą dzięki niemu nabrać świeżości czy lekkości. Odpowiednio dobrane uchwyty mogą również nawiązywać do stylizacji czy epoki, do której nasze wnętrze aspiruje, a jednak niekoniecznie stać nas na realizację architektonicznych marzeń.

Co więcej, warto pamiętać też, że ciekawe uchwyty do drzwi mogą mieć także świetne zastosowanie w pokoju dziecinnym. Zabawne kwiatuszki czy zwierzątka z powodzeniem ożywią szafkę, a gdy dziecko wyrośnie lub znudzi się ich wyglądem, wymiana uchwytów zastąpi wymianę całej szafy. Dosyć interesujący jest fakt, że współczesna moda w aranżacji wnętrz coraz częściej każe nam zrezygnować z tego interesującego dodatku wnętrzarskiego.

Wielu ludzi coraz chętniej kupuje meble kompletnie pozbawione uchwytów, otwierane za pomocą specyficznego mechanizmu, polegającego na delikatnym popchnięciu drzwiczek. Oczywiście, dla osób, które cenią sobie elegancki minimalizm, takie rozwiązanie może okazać się nad wyraz interesujące. Warto jednak wiedzieć, że w tego typu meblach zmiana stylizacji bez wymiany przynajmniej frontów, jest niemal niemożliwa.