Berthold Albrecht i Theo Jr. Albrecht

Berthold Albrecht i Theo Jr. Albrecht to założyciele sklepu Aldi z ponad stuletnim doświadczeniem. Historia rozpoczęła się Essen położonej w dzielnicy Schonnebeck. Sklepy są w dziewięciu krajach w Europie: Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Francji, Luksemburgu, Hiszpanii, Portugalii oraz Holandii.

Właściciele sklepu zatrudniają ponad pięćdziesiąt trzy tysiące osób a wszystko po to by obsługa klienta na każdym jej poziomie uwzględniała najwyższy poziom. Każdy ze sklepów zaopatrzony jest w te same produkty – większości są to marki, produkty niemieckie z uwzględnieniem najwyższej, jakości produktów oraz ich przydatności do spożywania. Sklepy są duże, samoobsługowe. Rodzina Albrecht dba by pokoleniowy interes był prowadzony w ten sposób by mógł cieszyć się kolejnym okrągłymi urodzinami jak w 2013 roku – stulecie.

Z tą rodzinną inwestycją i ich majątkiem związany jest nieprzyjemny epizod z 1971 roku, kiedy to Theo został porwany przetrzymywany przez ponad dwa tygodnie aż do momentu zapłacenia okupu w wysokości trzech milionów dolarów.