Akcesoria, które odżywią wnętrze Twojego domu

Dodatki i różnego rodzaju akcesoria do wnętrz definiują dom jako nasz. Różne dodatki są w stanie zmienić to samo mieszkanie z zimnego i przestronnego pomieszczenia na ciepłe i przytulne. Akcesoria do wnętrz definiują nasz styl i sprawiają, że czujemy się w danym mieszkaniu jak u siebie w domu. Ponadto przy pomocy dobrze dobranych dodatków jesteśmy w stanie optycznie pomniejszyć lub powiększyć konkretną przestrzeń.

Ramy

To jeden z najpopularniejszych dodatków, używanych we wnętrzach. Ramy niezmiennie od kilkudziesięciu lat zdobią nasze ściany.

W ramy możemy włożyć tak naprawdę wszystko: począwszy od obrazów, na wyrwanych kartkach ze starszych podręczników do biologii kończąc. Tak naprawdę to od naszej wyobraźni i naszego stylu zależy, co umieścimy w ramie. Mogą to być też zdjęcia lub możemy uznać, że wolimy, by ramy pozostały puste.

Trójwymiarowe dodatki

Ostatnio zdobywają coraz większą popularność: chodzi oczywiście o trójwymiarowe ozdoby, przyklejane do ściany. Mogą to być motyle, kwiaty lub nawet figury geometryczne, które można zamienić w półki. Jeżeli lubimy symetrię lub asymetrię albo mamy pomysł na urządzenie któregoś pomieszczenia w konkretny sposób, warto pomyśleć nad jednym z takich akcesoriów.

Najczęściej przykleja się je specjalnym klejem do ścian, który nie niszczy farby i łatwo się dzięki niemu odkleja wszystkie akcesoria. Równie popularne są trójwymiarowe naklejki na ścianę, które dają efekt 3D.

Figurki

Niektórym figurki kojarzą się z niepotrzebnym zagracaniem domu. Często w domach naszych babć i prababć mogliśmy spotkać ogromne ilości różnych figurek i właśnie z nimi mogą nam się te minirzeźby kojarzyć. Jeżeli jednak dobierzemy styl naszych figurek do stylu pomieszczenia, w którym chcielibyśmy je umieścić, a także nie przesadzimy z ich ilością, z pewnością podkreślą wyjątkowość każdego mieszkania.

Poduszki

To bardzo często spotykany element, szczególnie w salonie i sypialni.

Różnokolorowe poduszki są świetną ozdobą zarówno łóżka, kanapy jak i krzeseł i foteli. Nie tylko są wygodne, ale również praktyczne i bardzo eleganckie. Za pomocą poduszek możemy nadać naszemu mieszkaniu przytulnego wyglądu.

Lampki

To stosunkowo nowy trend: chodzi oczywiście o lampki na przykład cotton balls lub lampki „choinkowe”, zamontowane w pomieszczeniu na stałe. Dużo osób zamiast tradycyjnych kinkietów czy lamp stojących wybiera to rozwiązanie. Dzięki lampkom zyskujemy możliwość dowolnego oświetlania pomieszczenia a także przystrojenia go według naszego aktualnego humoru.

Doniczki

Doniczki i rośliny możemy spotkać w prawie każdym domu. Ostatnio popularne są sztuczne kwiaty, które pięknie wyglądają i nie stanowią zagrożenia dla między innymi zwierząt i dzieci. Doskonale podkreślą piękno i wyjątkowość każdego pomieszczenia.