Akcesoria do wnętrz – czyli jak ożywić łazienkę i nadać jej charakteru

Łazienka to pomieszczenie, które mało komu kojarzy się z jakimkolwiek stylem. W końcu wykonuje się tam szereg czynności, takich jak: mycie zębów, branie prysznica, kąpiel, czy pranie – lecz kto zastanawia się nad tym, by przy tym odczuwać większą przyjemność? Jak się jednak okazuje, zmiana poglądów i stale pojawiające się rozwiązania wywierają nawet presję zadbania o to pomieszczenie. Dziś łazienka może być małym SPA, może być piękna, a przy tym funkcjonalna. Z pewnością decydując się na usługi hydrauliczne serock uda nam się zaplanować właściwą instalację armatury. Jeśli jesteś w momencie urządzania takiego miejsca – zapewniamy, że dowiesz się dużo o najnowszych propozycjach. W tym zestawieniu przedstawimy najważniejsze zasady oraz ciekawe pomysły.

 • Najważniejsze jest to, by wyjść od podstaw. Trzeba więc zdecydować, czy jesteśmy miłośnikami klasycznych wnętrz, czy bliżej nam do modernizmu. Jeśli już to wiemy – można kategoryzować poszczególne akcesoria. Spoglądając na ofertę sklepów już można zdecydować jaki styl i jaki producent nam odpowiada. Ważne jest to, by nie mieszać charakteru łazienki i dobieranych dodatków.

  Wprowadzi to chaos w pomieszczeniu;

 • Dobranie kolorów akcesoriów łazienkowych ma ogromne znaczenie. Jeśli jest ona pomalowana na neutralną biel lub inną zbliżoną paletę barw – można nieco zaszaleć. Dobrze jest zdecydować się na kolorowe, nawet jaskrawe dodatki, by ożywić takie pomieszczenie. Pamiętajmy jednak, by dążyć ku spójności. W imię zasady nie decydujemy się na żółty dywanik, a mydelniczki nie kupujemy czerwonej, itd. Jeśli jednak łazienka od samego początku zdaje się nabierać modernistycznego charakteru, a kafelki są ciemnoszare lub czarne – kolorowe dodatki nie będą odpowiednim rozwiązaniem. Tutaj lepiej pokusić się o sprawdzenie oferty produktów o kolorach pastelowych i neutralnych. Czerń i biel zawsze się sprawdza;
 • Łazienka nie jest już nudnym miejscem, w którym brak miejsca na eksperymenty. Mowa o działaniach aranżacyjnych i nieograniczaniu się. Dziś możemy dobierać szereg dodatków, o których kiedyś raczej się nie myślało.

  Współczesny rynek oferuje nam mnóstwo gadżetów i funkcjonalnych rozwiązań, których umieszczenie zależy tylko i wyłącznie od nas i naszych pomysłów! Świetnymi propozycjami są zarówno obrotowe wieszaki na ręczniki, kosze na gazety, magnetyczne magnesy na mydło, niestandardowe pojemniki na szczoteczki;

 • W pomieszczeniu jakim jest łazienka nie może zabraknąć miejsca na najważniejsze akcesorium do wnętrz. Mowa oczywiście o lustrze, bez którego ciężko sobie wyobrazić poranną toaletę. Jego odpowiedni dobór może wprowadzić dodatkowy charakter i styl. Ważne jest, by skupić się zarówno na kształcie (dziś jest ich setki), ale i ramie. Ramy mogą być zarówno miedziane, metalowe i drewniane. Świetną propozycją są także lustra, które cieszą się wbudowanymi światłami. Te z kolei mają odpowiednią, jasną barwę, zbliżoną do światła naturalnego. Dzięki temu malowanie się w łazience nie będzie już uciążliwe;
 • W końcu – nie zapominajmy o podstawach. W każdej łazience powinny znaleźć się takie akcesoria jak: wieszaki na ręczniki, półki na kosmetyki i regały. Pamiętajmy, żeby były one wykonane z materiałów odpornych na działanie wody.

  Dobrze jest, gdy w swobodny sposób można je czyścić, co jest dużym ułatwieniem przy osadzającym się, uciążliwym kamieniu.

.